Pandemijos išvarginti senjorai atgaivą randa Šilalės sporto ir laisvalaikio centre

Pandemijos išvarginti senjorai atgaivą randa Šilalės sporto ir laisvalaikio centre

     Šilalės sporto mokykla su pertraukomis toliau įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Senjorų ir neįgaliųjų fizinio aktyvumo skatinimas“ bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Pagrindinis projekto tikslas – padidinti rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius sveikos elgsenos pokyčius. Viso projekto įgyvendinimo laikotarpiu užsiėmimus lankys 1008 senjorai ir neįgalieji, kurių kiekvienas lankys baseiną po 5 mėnesius. Užsiėmimai senjorams vyksta Šilalės sporto ir laisvalaikio centro baseine.

     Nors projekto įgyvendinimą pristabdė pandemija, jis vykdomas toliau. Reikalavimą turėti galimybių pasą lankantiems užsiėmimus diktuoja pandemija, o paslaugos teikėjams – užtikrinti saugumą. 2021 m. rugsėjo mėnesį startavusi II senjorų ir neįgaliųjų pamaina užsiėmimus baigs 2022 m. sausio 31 d. Džiaugiamės, kad galime pasiūlyti kuo įvairesnes ir įdomesnes fiziškai aktyvias bei sveikatai naudingas veiklas mūsų rajono senjorams. Dėl pandemijos metu taikomų apribojimų, senjorai užsiėmimus lanko suskirstyti į 14 mokymo grupių, užtikrinant lankytojų saugumą ir srautų valdymą. Senjorai baseine ne tik plaukioja, atlieka mankštas, dalyvauja vandens aerobikos užsiėmimuose, bet ir vieną kartą per mėnesį dalyvauja baseino pirčių procedūrose. Projekto dalyviai taip pat turi išreiškę pageidavimą ne tik mankštintis, bet ir  turėti laisvo laiko jacuzzi vonioje pabendrauti su savo bendraamžiais, lankytis baseino pramogų zonoje, pasiplaukioti. Siekiant išsiaiškinti vykdomų užsiėmimų kokybę, teikiamą naudą bei senjorų požiūrį į fizinį aktyvumą, buvo vykdoma apklausa. Paaiškėjo, kad užsiėmimus lankantys senjorai pajuto naudą savo sveikatai: mankštos sumažino skausmus, pagerėjo psichinė savijauta, suprato, kad rūpinimasis sveikata suteikia galimybę išlikti ilgiau nepriklausomam, leido pajusti kasdienio gyvenimo malonumus. Dauguma dalyvaujančių projekte senjorų norėtų ir toliau lankyti užsiėmimus baseine.

     2022 m. sausio mėn. pradėta registracija į III užsiėmimų pamainą. Kviečiame rajono senjorus ir neįgaliuosius registruotis tel. 8 449 4 14 90 arba rašyti el.paštu: silalessm@gmail.com. Primename, kad į mokymo grupes priimami senjorai tik turintys Galimybių pasą ir dar nedalyvavę šio projekto veiklose.

 

 

Šilalės sporto mokykla
‹ Atgal

Darbo laikas

  • Nuo 2024 m. birželio 15 d. Šilalės baseinas užsidaro vasaros sezonui!
Vieta reklamai
Vieta reklamai
Vieta reklamai
Vieta reklamai
Vieta reklamai
Sporto mokykla
Kavinė
Sporto salė