Baigėsi du mėnesius trukusios seniūnijų sporto žaidynės

Baigėsi du mėnesius trukusios seniūnijų sporto žaidynės

          2022 m. rugpjūčio 27 d. nuo ankstaus ryto Pajūrio seniūnijos rekreacinėje zonoje bumbsėjo kamuoliai ir aidėjo šūksniai – čia vyko XIV Šilalės rajono seniūnijų sporto žaidynių baigiamasis renginys. Liepos-rugpjūčio mėnesiais seniūnų suburtos komandos jėgas išbandė šaškių, šachmatų, rankų lenkimo, virvės traukimo, vyrų ir moterų tinklinio, smiginio, futbolo, orientavimosi bėgte ir dviračiu, stalo teniso  ir krepšinio varžybose. Šiose seniūnijų žaidynėse daugiausiai sportininkų komandų delegavo Pajūrio, Laukuvos, Šilalės kaimiškosios, Šilalės miesto ir Upynos seniūnijos. Pajūrio seniūnijos komandos gretose rungtyniavo ir Pajūrio miestelyje dislokuoto Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai. Jie taip pat dalyvavo ir individualiose rungtyse. Šventinę nuotaiką palaikė renginio metu vykusios šokio dirbtuvės „Šokio mūza“ dalyvės. Pasibaigus visų sporto šakų varžyboms ir suskaičiavus komandų pelnytus taškus paaiškėjo, kad pirmą vietą iškovojo Laukuvos seniūnija, antrą užėmė Šilalės miestas, trečią – Pajūrio seniūnijos sportininkai.

          Nėra taip paprasta surinkti komandą

          Seniūnijų žaidynių tikslas skatinti fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos veiklas aktyviai įtraukiant bendruomenes į sporto renginius. Bendruomenės susibūrė bendrai sportinei veiklai, kurias vienija savanorystės, prasmingos veiklos ir kokybiško gyvenimo mažuose miesteliuose idėjos. Tad ir gausaus sirgalių būrio emocingas palaikymas ankstų ir vieną karščiausių šios vasaros šeštadienio rytą ir yra vienas iš bendruomeniškumo pavyzdžių.

          Pasibaigus seniūnijų sporto žaidynėms buvo aptarti ne tik pasibaigusių žaidynių rezultatai, bet ir diskutuota ką daryti, kad šis tradicinis sporto renginys būtų patrauklesnis ir įdomesnis. Žaidynių organizatoriai supranta, kad  sunku į visas varžybas surinkti komandas, ypač per vasaros darbymetį. Tačiau blogiausia tai, jog apie neatvykimą į varžybas pranešama prieš pat jų pradžią arba iš vis nepranešama. Daugelį metų galutinėje komandinėje įskaitoje nė viena seniūnija neturėdavo minuso, t.y., mažai būdavo, kad nesurinktų kelių komandų. Ši negera, žaidynių programą griaunanti tendencija prasidėjo prieš kelerius metus, o šiais metais įgavo dar didesnį pagreitį ir „minusų“ taškų sumos smarkiai padidėjo. Vien gyventojų mažėjimu ir pandemija tokios padėties negalima pateisinti, nes, sugebančių suburti komandas į visas varžybas seniūnų mūsų rajone tikrai yra.

          Projektas bendrai finansuotas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Švietimo mainų paramos fondas. Projekto vertė – 8938,96 Eur.

 

Gitana Jurgutienė,

Projekto koordinatorė
‹ Atgal
Baseinas
Kavinė