„Sportinio ugdymo ir saviraiškos plėtotė“ projektas baigiasi - veiklos tęsiasi

„Sportinio ugdymo ir saviraiškos plėtotė“ projektas baigiasi - veiklos tęsiasi

Gyvas bendravimas mokantis, keičiantis patirtimi bei pažįstant vienas kitą neformalioje aplinkoje – būtent tai labiausiai įsiminė visiems, dalyvavusiems projekte „Sportinio ugdymo, saviraiškos ir gabumų plėtotė“. Šio projekto tikslas buvo suburti kuo daugiau įvairaus fizinio pajėgumo vaikų ir paauglių, ugdyti jų fizinį raštingumą, įtraukti juos į fizinę veiklą, kad įgytų naujų žinių bei įgūdžių apie sveiką gyvenseną, sportui skirtas priemones, įvairius sporto žaidimus, netradicinio fizinio aktyvumo ir laisvalaikio formas. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2020-11-02 – 2022-08-30. Projekto rengimo metu nebuvo numatyta rizika dėl pandemijos metų įvestų apribojimų kontaktinėms veikloms, grupių izoliavimui ir jų dydžiams.

Dėl pandemijos pasikeitusios gyvenimo ir darbo sąlygos daugelyje pažadino kūrybiškumą, į procesus pažiūrėta lanksčiau. Veiklos išsitęsė, reikėjo peržiūrėti veiklų tvarkaraščius, juos suplanuoti iš naujo, todėl buvo paprašyta Sporto rėmimo fondo pratęsti projekto įgyvendinimo laikotarpį. Nuotoliniu būdu šio  projekto veiklų nebuvo galima vykdyti, o atlaisvinus šiek tiek ribojimus 2021 m. rugpjūčio mėnesį prasidėjo kontaktinės veiklos mažesnėse grupelėse. Kadangi tuo laikotarpiu buvo galima organizuoti neformaliojo ugdymo veiklas tik ne didesnėse nei 30 vaikų grupėse, stovyklos ir įvairūs sportiniai renginiai buvo organizuojamos skirtingose vietose. Stovyklose buvo ieškoma įvairių būdų, kaip pasiekti savo tikslines grupes, kaip toliau su jomis dirbti ir tęsti projekte nusimatytas veiklas. O tuomet, kada jau buvo galima daugiau keliauti ir organizuoti susitikimus kontaktiniu būdu, suorganizuota 5 pamainų mokymo plaukti stovykla, kurioje vaikai mokėsi plaukimo įgūdžių, pirmos pagalbos teikimo bei buvo supažindinti su saugiu elgesiu vandenyje ir prie vandens. Suformuota 30 vaikų tikslinė grupė, kuri 4 mėnesius dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose, kuriuose mokėsi žaisti futbolą, tinklinį, krepšinį, dalyvavo treniruoklių salės ir stepų aerobikos ištvermės užsiėmimuose kartu su tėveliais. Suorganizuoti 4 sporto renginiai, bei sukurtas vaizdo klipas apie mokymo plaukti stovyklą, kuris nuolat viešinamas socialinėje erdvėje. Nors viso šio projekto įgyvendinimo metu organizatorius lydėjo iššūkiai, ribojimai vis tik pavyko įgyvendinti numatytas veiklas bei prisidėti  prie sportuojančiųjų vaikų skaičiaus didėjimo bei bendruomeniškų ryšių palaikymo tiek kaimiškose seniūnijose, tiek Šilalės mieste.

Šis projektas bendrai finansuotas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšoms, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projekto vertė – 19 650 Eur.

Šilalės sporto mokykla
‹ Atgal
Baseinas
Kavinė